Grindinis šildymas – privalumai ir trūkumai

 

 

Grindinis šildymas – tai unikali sistema, kurios pagalba grindys įšyla taip, kad galėtų sušildyti ne tik kojas, bet ir visą kambario orą. Šis būdas yra itin patogus, ekologiškas ir novatoriškas, todėl vis daugiau šeimų nusprendžia įsirengti jį savo namuose.

Kad būtų išgautas tolygus patalpų šildymo efektas, po grindimis gana tankiai vienas šalia kito yra išdėstomi vamzdeliai arba elektriniai kabeliai, kuriais teka tam tikras šilumos nešėjas: ar šiltas oras, ar vanduo, ar elektra. Betonas yra labai geras laidininkas, turintis didelę šilumos akumuliaciją, todėl visas paviršius (plytelės) užtikrintai įgaus tolygią temperatūrą, kuri kils į viršų šildydama visą patalpą.

Žinovų nuomone, grindiniam šildymui labai tiks daugiasluoksniai vamzdžiai, kurie yra laikomi pranašesni už metalinius. Ypač puikiai atsiliepiama apie „Henco“ gaminius. Pagrindiniai jų privalumai: atsparumas korozijai ir cheminiam poveikiui, glotnus paviršius, mažas svoris ir mažesnis šilumos laidumas. Mūsų parduotuvėje kokybiškuosius „ Henco“ vamzdžius įsigysite nuo 0,90 eu .

Yra žinoma, kad gerų profesionalų įrengtas grindinis šildymas tarnaus bent 50 metų taupydamas jūsų pinigus reguliariai kiekvieną mėnesį.

 

 

Svarbiausi grindinio šildymo privalumai:

 

 

1. Idealus komfortas – nepriekaištingai tolygus šilumos pasiskirstymas

Nesvarbu kokio aukščio jūsų kambario lubos, kaip ir kiek daug atvirų patalpų ar laiptinių turite, - grindinio šildymo sistema suteiks tolygų šilumos efektą. Būtent dėl to, gyvenant namuose ar kotedžuose šis šildymo būdas yra vienas geriausių diskutuojant apie išgaunamą efektyvumą.

Grindinis šildymas pritaikytas visiems žmogaus fiziologiniams šilumos poreikiams – prie grindų temperatūra didesnė, o galvos lygyje ir aukščiau – žemesnė (nepaisant to, tolygus pasiskirstymas išlieka). Taigi, jausmas gyvenant šiuo būdu apšildytose namuose yra daug geresnis, o ir sergamumo procentas statistiškai yra kiek mažesnis.

2. Pinigų ir energijos taupymas

Naudojant grindinį šildymą, oro temperatūra kambariuose gali būti sumažinama net iki 2 laipsnių nuo įprastosios. To pasėkoje stipriai taupoma energija, kurios sąnaudos mažėja apie 12%. Turėkite omenyje, kad žmogus dėl šio pinigų ir energijos tausojimo nejunta nė menkiausių šilumos pokyčių ar diskomforto.

3. „Nematomas“ šildymas – vietos taupymas ir subtilaus dizaino idėja

Grindinio šildymo sistemos elementai yra po grindimis, todėl galėsite tikslingiau suprojektuoti vidines patalpas ir daug racionaliau išnaudoti vietas šalia langų ir kitų vietų, kur anksčiau stovėjo radiatoriai. Kalbant apie juos, labai svarbu paminėti, kad įsirengus grindinį šildymą daugiau nereiks pergyventi ir galvoti, kaip apstatyti kambarius, kad radiatoriai nebūtų uždengti baldais ir šildytų stipriau. Ypač tai aktualu šaltaisiais metų mėnesiais.

4. Aukščiausias higieniškumo lygis

Šildant grindis nekyla dulkių, nėra alergenų, stipriai menksta erkučių kiekis ir neegzistuoja oro turbulencija. Priedo, įsirengus grindinį šildymą atkrinta prietaisų valymo ar priežiūros darbai, kurie supaprastina namų šeimininkių darbą.

5. Galimybė rinktis įvairiausias patalpų dangas

Kadangi šiluma eina nuo grindų, galėsite galvoti apie grindų plyteles ar akmenines grindis visame būste - ne tik vonios kambaryje ar virtuvėje. Šią idėją sunkiai svarstys radiatorinį šildymą turinčios šeimos – grindys bus šaltos ir labai nejaukios.

 

Grindinis šildymas – įrengti sugebės ne visi statybininkai

 

Norint tinkamai įsirengti grindinį šildymą, būtina samdyti aukštos kvalifikacijos profesionalus, kurie dažniausiai kainuos brangiau nei brigada surasta iš nemokamų skelbimo portalų. To priežastis slypi sudėtinguose techniniuose temperatūros pasiskirstymo skaičiavimuose ir tokių faktorių įvertinime kaip betono tūrio plėtimasis.

Planuojant grindinį šildymą svarbu ne tik teisingai viską išskaičiuoti, bet ir paskui, žinoma, tų skaičiavimų laikytis. Tačiau tai padaryti taip pat galės tik aukšto lygio meistrai, kurie yra nepriekaištingai tikslūs ir išmano visas darbų vykdymo technologijas.

 

Kaina priklauso nuo situacijos

 

Svarbu paminėti, kad pačių medžiagų ir grindinio šildymo sistemų kaina ne visais atvejais kainuoja brangiau. Ypač jei lyginama su geresniais radiatoriais ir vamzdynais, kurie ne retai kainuos daugiau nei grindinis šildymas.

Na, o tiems, kurie planuoja šiuo šildymo būdu apšildyti tik dalį patalpų, labiausiai patariame tai daryti kartu su skystųjų dujų arba kietojo kuro katilais. Pirmuoju variantu šildyti bus patogiau, o antruoju 10-15% pigiau. Tačiau kurį būdą pasirinkti, spręsti lieka, žinoma, jums.

 

 

Mūsų dujinių katilų pasiūlymas:

 

Dujinis kondensacinis katilas Ariston GENIUS PREMIUIM EVO kuris kainuos nuo 1549. 47 Eur

GENIUSEVOVIDUS.jpg

Mūsų kietojo kuro katilų pasiūlymai:

 

Kieto kuro katilas ANTARA K16–didelio tūrio degimo kamera,patogus įkrovimas. Vidinė katilų sienelė pagaminta iš 6mm plieno.
Šį katilą įsigysite nuo 1053,64 EU

Antara